284Z-10402-0001
Add to Cart:
284Z-10402-0001 TLP 2844-Z, Thermal transfer, 203 dpi, 4 ips, 4" print width, Serial and USB Interfaces, 8MB SDRAM, 4MB Flash, Cutter, PrintServer II and ZPL. Includes US power supply. Order cables separately. See accessories. ZEBRA 2844Z TT 4in 203D SER/USB/Z-NET W/CUTThe thermal transfer TLP 2844-Z bar code label printer brings powerful performance to applications requiring a space-saving, desktop-size, 4.09 inch (104 mm) printer. Ease of use--including its OpenACCESS design and clear media window for simple media loading and monitoring--makes the TLP 2844-Z a foolproof means to increase workplace efficiency. The TLP 2844-Z integrates easily into a variety of printing applications, including shipping and receiving, inventory control, healthcare specimen labeling and patient tracking, coupon and receipt printing, transportation and logistics, and e-commerce postage. With serial, parallel, and USB interfaces, plus network connection options, the TLP 2844-Z meets a variety of connectivity needs.
TLP 2844-Z, Thermal transfer, 203 dpi, 4 ips, 4" print width, Serial and USB Interfaces, 8MB SDRAM, 4MB Flash, Cutter, PrintServer II and ZPL. Includes US power supply. Order cables separately. See accessories. ZEBRA 2844Z TT 4in 203D SER/USB/Z-NET W/CUT