ZEB-5100BK11045-ROLL
Category Path: Ribbons / Resin
Add to Cart:
ZEB-5100BK11045-ROLL 5100 Premium Resin Ribbon (4.33 in. Width - 110mm, 1,476 feet - 450 Meters with a 1 in. Inner Diameter Core- Single Roll)The 5100 ribbon provides exceptional solvent resistance for the harshest environments. This premium resin ribbon provides unparalleled heat resistance and dense black images. This is the optimal choice for Z-Supreme 6000 Gold and Z-Supreme 6000 White for printed circuit board applications. UL Recognized and CSA Component Acceptable (for normal use) when used with Zebra's Z-Ultimate 3000 White Z-Ultimate 3000 Silver and Z-Xtreme products.
5100 Premium Resin Ribbon (4.33 in. Width - 110mm, 1, 476 feet - 450 Meters with a 1 in. Inner Diameter Core- Single Roll)
Manufacturer Path: Zebra / Ribbons / Resin
NextPrevious
ZEB-5100GS06407-RZEB-5100BK11045-R
Manufacturer:Zebra
Manufacturer Part:ZEB-5100BK11045-ROLL (ZEB5100BK11045ROLL)
Description:5100 Premium Resin Ribbon (4.33 in. Width - 110mm, 1, 476 feet - 450 Meters with a 1 in. Inner Diameter Core- Single Roll) (Zebra 5100 Premium Resin Ribbons)
Alternates:ZEB-5100BK11045-ROLL 5100 Premium Resin Ribbon (4.33 in. Width - 110mm, 1,476 feet - 450 Meters with a 1 in. Inner Diameter Core- Single Roll)